Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

BL- és UEFA Kupa-nyolcaddöntők

2009.03.13

Bajnokok Ligája

Kedden és szerdán újabb Bajnokok Ligája-mérkőzésekre került sor Európa-szerte: a nyolcaddöntők visszavágóira. A legtöbb gólt ismét a Bayern München szállította, amely félig-meddig a tartalékcsapatát pályára küldve is 7:1-re (gól: Podolski 2, A. Polga öngól, Schweinsteiger, v. Bommel, Klose, T. Müller illetve J. Moutinho) ütötte ki a Sporting Lisszabont, így 12:1-es összesítéssel jutott tovább. Viszonylag sima meccset játszott a Barcelona is, amely az Olympique Lyont küldte haza 5:2-vel (Henry 2, Messi, Eto'o S. Keita illetve Makoun, Juninho), összesítésben 6:3-mal. Mindhárom angol-olasz párharcot a szigetországi csapat nyerte. A Chelsea idegenbeli 2:2-vel (összesítésben 3:2) lépett túl a Juventuson (Iaquinta, Del Piero illetve Essien, Drogba), a Manchester United az Internazionalét győzte le 2:0-ra (Vidic, C. Ronaldo) az ugyanilyen arányú továbblépésért, az Arsenal pedig a Roma pályáján ugyan 1:0-ra (Juan) kikapott, ám az összesítésbeli 1:1 miatti tizenegyespárbajt a londoniak bírták jobban idegekkel, tőlük csak Eduardo, a hazaiak közül Vucinic és Tonetto is hibázott, így 7:6 lett 'büntetőzés' végeredménye. A Porto az Atlético Madrid ellen hazai pályán megelégedett a 0:0-lal, hiszen így 2:2-es összesítéssel, idegenben lőtt góljaiknak köszönhetően továbbjutottak. Nem jutott oda viszont a korábbi MTK-edző Henk ten Cate csapata: a Panathinaikos Görögországban 2:1-re (Mantzios illetve Ibagaza, J. Llorente), összesítésben 3:2-re alulmaradt a Villarreal ellenében. Végül, de nem utolsósorban: kiütötték a Real Madridot! A 'gyilkos' a Liverpool volt, az Anfield Road-i meccs eredménye pedig 4:0 (F. Torres, Gerrard 2, Dossena) - össszesítésben 5:0! A negyeddöntők sorsolását jövő pénteken tartják.

Az eredményekre kattintva bővebb információ (például az összeállítások) érhető el: http://www.uefa.com/competitions/ucl/index.html.

UEFA Kupa

Az UEFA Kupában még csak a nyolcaddöntők első meccseit rendezték, s az egyetlen meglepetés az Udinese 2:0-ás sikere volt a címvédő Zenit Szentpétervár ellen, amelyben Huszti Szabolcs kezdőként 62 percet töltött a pályán. Magyar vonatkozása volt a Hamburg-Galatasaray meccsnek is, hiszen ezt a mérkőzést Kassai Viktor vezette (partjelzői is magyarok voltak, Erős Gábor és Vámos Tibor, csakúgy, mint a negyedik játékvezető, Szabó Sándor). Az Emre Asik 53. percbéli kiállításától emberelőnyben játszó hazaiak végül 1:1-re végeztek a török csapat ellen. Az eredmények:

• Werder Bremen-St.-Étienne 1:0
  • CSZKA Moszkva-Sahtar Doneck 1:0
  • Udinese-Zenit Szentpétervár 2:0
  • PSG-Braga 0:0
  • Dinamo Kiev-Metalist Kharkov 1:0
  • Manchester City-Aalborg 2:0
  • Hamburg-Galatasaray 1:1
  • Olympique Marseille-Ajax 2:1